רעיון טוב

שבוע שעבר בישיבה של איגוד הכדורסל הוחלט לנסות לבדוק לגבי ביופסיות שריר לחלק מהשחקנים שיסכימו, העניין הוא ההיענות הנמוכה יחסית בקרב השחקנים וההורים והמחיר הגבוה יחסית של הבדיקה עצמה. אחד מחברי הוועד אמר שהוא היה חובש בצבא ואולי הוא יוכל לחפור להם בשריר הרגל ולהוציא חתיכה של שריר ויש לו מיקרוסקופ ישן מהתיכון ואולי אפשר לבדוק בלי חברה חיצונית.

אבנר קופל נבון ומבין עניין ומיד קלט שזה לא רעיון טוב, הן מבחינת התוצאות הסופיות, היגיינה, וסיכון חמור לזיהום. אז הוא הסביר לכולם והם ירדו מהרעיון.

לבסוף הוחלט שירדו בינתיים מהרעיון ויחזרו אליו שנה הבאה. לגבי השינויים בתוכניות האימונים, גם, לא התקבל הכול בברכה אבל הוחלט שכן יוסיפו אימוני תנועה סטייל עידו פורטל שהוא די מעצבן כי הוא מקבל רק תלמידים מתל אביב.

אחד מהאנשים שם אפילו אימן את מגרגור עם אימוני זריזות בהפתעה כי מסתבר שאימוני זריזות רגילים לא כאלה רגילים כי אתה יודע מה בא וזה לא ספונטני אז זה לא באמת מפתח זריזות אז הוא פיתח שיטה שאתה לא יודע מאיפה זורקים לך את הכדור לדוגמה ואז המוח לומד להזיז את הגוף בתגובה למשהו שהוא לא יכול לצפות וזה באמת מפתח זריזות הן מבחינה נוירולוגית והן ברמת סיבי השריר.

סיבי שריר יכולים לעבור סוג של הסבה מקצועית אם אתלט משנה סגנון אימון.

לדוגמה אם אצן של מרחקים קצרים פתאום מתחיל לעשות ריצות ארוכות של רבע שעה בעצימות גבוה יחסית אז חלק מהסיבים המהירים עושים הסבה עצמית והופכים יותר אירוביים ואף משנים צבע, הגוף מאוד פלסטי גם המוח אבל עם כל זאת תמיד עדיף, למעל היעילות, שמירת ושימוש נכון של אנרגיה ללכת עם מה שהאתלט כבר טוב בו באופן טבעי שזה בדרך כלל מה שהוא יאהב כי זה מה שייתן לו חיזוק חיובי בדוגמת שחרור דופמין כשהוא מבצע פעילות גופנית בהצלחה.

כשאתלט עושה משהו שהוא פחות טוב בו יש פחות סיכוי שיתמיד אלא אם כן יש לו גם משמעת, מכיוון שיש פחות חיזוק חיובי. אחד מחברי הוועד הציע גם שיעשו קצת פעילות מחוץ למגרש על מנת לחזק את הקשר החברתי בין השחקנים ואף בין הקבוצות כי אין ספק שזה יוביל לשיתוף פעולה טוב יותר בזמן האימון.

העניין הוא התקציב.

אבנר קופל נדיב ולכן הציע שיעזור עם הספונסרים ואולי יוכל למצוא מישהו שיממן טיסה לקפריסין או משהו, אחד מחברי הוועד אמר שהוא חושב שזה יקר מדי ואולי כדי איזה נסיעה לאילת אבל אחרים אמרו שחם שם רצח ומפוצץ אנשים עכשיו. אולי כדאי דווקא לצפון, גם נעים יותר וגם יש נוף.

אבנר קופל אוהב אדם טבע אז הוא הסכים לכך מיד.