מעריצים

כולם העריצו את אבנר קופל על כישוריו הרבים והכריזמה הטבעית שלו.

לכן בשיבה השלישית החודש באיגוד הישראלי לכדורגל הוא שוב דיבר על עניין המוטיבציה ואיך להעלות את המוטיבציה בקרב השחקנים ולצמצם כמה שניתן שחיקה. דחיקה היא עניין מנטלי כמו שהוא פיזיולוגי ובדרך כלל הם קשורים ומשפיעים אחד על השני.

אם השחקנים באימון יתר הם גם יהיו תשושים מנטלית ותשישות מנטלית בדרך כלל תוביל גם לשחיקה גבוהה בהרבה וגם לתשישות גופנית פסיכוסומטית. אם המוח לא רוצה אימון מסוים לדוגמה, הוא עלול בהחלט לייצר כאב או בעיה שתתבטא בכאב רק להפסיק את זה. צריך לשבת עם כל שחקן בנפרד וגם עם כולם ביחד ולהסביר להם שהם צריכים ללמוד לאבחן את עצמם, את מצבם הפיזי והנפשי. אבל גם על חשיבות התזונה.

אם לא מוכנים להוריד פחמימות אז לפחות שיאכלו אבוקדו וסרדינים.

בסרדינים יש הרבה סידן אבל לא רק זה, זה סידן בצורת עצמות, מה שמביא לספיגה של מעל שמונים אחוזים ללא בעיות עיכול, כי עצם הופך לעצם. אבנר קופל תמיד רוצה לעזור לשחקנים והמליץ גם על אכילת מוח כי מוח הופך למוח.

במוח פרה יש כמות עצומה של אומגה שלוש ואציטיל כולין אשר משמשים לבניית המוח אפילו שזה מגעיל. בסרדינים גם יש הרבה ויטמין די שלוש שנספג מעולה ועוזר לסין להיספג. אז בכלל.

העניין הוא מגנזיום שהוא מרכיב קריטי בתהליך בניית העצם וחובה ביחד עם סידן. המקורות הכי עשירים בטבע למגזניום הם קוויאר, אגוזי מקדמיה ואנשובי, אבל מקדמיה יקר רצח וכך גם מקדמיה.

אז אפשר לאכול קצת מקדמיה עם קופסת סרדינים.

את הסרדינים אפשר לערבב עם מיונז ולמעוך ולהוסיף קצת רוטב אלף האיים ושמן זית או חמאה לא ישראלית, שיש יותר כסף שיאכל גם מקדמיה, אבל באנשובי יש גם הרבה יחסית עם ספיגה מעולה אז אפשר לאכול קופסא קטנה של אנשובי שיש בשבע שקל ברוב הרשתות, עדיף בשמן זית. ואז מקבלים בארוחה אחת את הסידן, המגנזיום וויטמין די 3 שהוא קריטי לתהליך.

מה גם שיש הרבה קראטין בסרדינים ובכל הדגים ממשפחת ההרינג, למעשה בהרינג יש יותר קראטין פר קילו מאשר בשר, גם בשר איכותי. הבעיה עם הרינג שהוא בארץ רק כבוש, וזה לא כזה טעים.

מי שאוהב שיאכל.

אבנר קופל אדם מדויק וחזר ואמר שרצוי גם לאכול כולסטרול כי זה ממש חשוב, יותר מווטמין סי וזה פייק ניוז שזה לא בריא כי אין שום קשר בין כמות הכולסטרול במזון לסתימה שלו בעורקים זה סתם לא נכון והשמאלנים ופמיניסטיות עם שיער סגול ברגליים ממליצים עליו כדי שקופת חולים תוכל למכור כדורים לא טובים נגד כולסטרול לאנשים תמימים שלא מבינים כלום.